Umění ve městě 2023

UMĚNÍ VE MĚSTĚ 2023 VESELÍ NAD LUŽNICÍ 

Vernisáž - úterý 13. června 2023 od 18:30 hodin

Na vernisáži zahraje soběslavský smíšený pěvecký sbor Novita pod vedením Hany Žvachtové a od 19 hodin bude následovat koncert, uslyšíte lidové písně a známé melodie.

Sochařská výstava v exteriérech města. Tématem Umění ve městě 2023 jsou Paralelní vesmíry. Předmětem letošního zkoumání budou vesmíry interpretované výtvarníky a život člověka v čím dál složitějších světech/vesmírech, kdy paralelně žijeme na zemi a na síti. Paralelní světy viděné, tušené, neviděné, smyšlené… Kurátorem a iniciátorem výstavy je sochař Michal Trpák. Záštitu nad akcí převzal Ing. Vít Rada, starosta Města Veselí nad Lužnicí.

Ve Veselí nad Lužnicí budou v letošním roce v prostoru u kulturního domu umístěna dvě díla. První je od slovenského umělce Michala Illa a nese název Meziprostory a druhé dílo je od ukrajinské umělkyně Ani Svami a jmenuje se Ochránkyně.

Výstava potrvá do začátku října 2023.

Vernisáž Umění ve městě 2023 Veselí nad Lužnicí

Úterý 13. června VERNISÁŽ UMĚNÍ VE MĚSTĚ 2023 VESELÍ N. L. Vernisáž sochařské výstavy v exteriérech města. Tématem Umění ve městě 2023 jsou Paralelní vesmíry. Předmětem letošního zkoumání budou vesmíry interpretované výtvarníky a život člověka v čím dál složitějších světech/vesmírech, kdy paralelně žijeme na zemi a na síti. Paralelní světy viděné, tušené, neviděné, smyšlené… Kurátorem a iniciátorem výstavy je sochař Michal Trpák. Záštitu nad akcí převzal Ing. Vít Rada, starosta Města Veselí nad Lužnicí. Na vernisáži zahraje soběslavský smíšený pěvecký sbor Novita pod vedením Hany Žvachtové a od 19:00 hodin bude následovat Skoro letní koncert. V prostoru u kulturního domu budou letos dvě instalace. První dílo nese název Meziprostory a je od slovenského umělce Michala Illa a druhé dílo se jmenuje Ochránkyně a je od ukrajinské umělkyně Ani Svami. Park u KD od 18:30 hodin, vstupné:...

Umění ve městě v podání Novity

UMĚNÍ VE MĚSTĚ V PODÁNÍ NOVITY Koncert soběslavského komorního smíšeného pěveckého sboru Novita pod vedením sbormistryně Hany Žvachtové. Uskupení vzniklo v lednu v roce 2006 a od září roku 2021 převzala vedení sboru po Evě Králové Hana Žvachtová. Členů je 19, 4 muži a 15 žen. Novita zpívá písně různých žánrů – lidové, umělé, polyfonní, renesanční, spirituály a další. Na vernisáži Umění ve městě 2023 Veselí n. L. zazní francouzská renesanční píseň, a koncert poté bude v první části tvořen lidovými písněmi a v části druhé známými melodiemi. Terasa před KD od 19:00 hodin, vstupné: dobrovolné.

Umění ve městě 2023 Veselí nad Lužnicí

UMĚNÍ VE MĚSTĚ 2023 VESELÍ N. L. Sochařská výstava v exteriérech města. Tématem Umění ve městě 2023 jsou Paralelní vesmíry. Kurátorem a iniciátorem výstavy je akademický sochař Michal Trpák. Záštitu nad akcí převzal Ing. Vít Rada, starosta Města Veselí nad Lužnicí. Ve Veselí nad Lužnicí jsou v letošním roce v prostoru u kulturního domu umístěna dvě díla. První je od slovenského umělce Michala Illa a nese název Meziprostory a druhé dílo je od ukrajinské umělkyně Ani Svami a jmenuje se Ochránkyně. Prostor u KD, vstupné: zdarma.

  • sobota 30. 9. 2023 18:30
    0,00 Kč