Veselské slavnosti 2018

Slavnosti roku 2018 provázelo naprosto ideální počasí. Program byl rozmanitý, a tak doufám, že v něm každý našel něco, co ho zaujalo a pobavilo.

Partnery a sponzory Veselských slavností 2018 byli: Město Veselí nad Lužnicí, Partner in Pet Food se značkami Nutrilove, Prevital a Propesko, Jihočeský kraj, Čevak, BS Cost, Sdružení měst a obcí Bukovská voda, Maba Prefa, Rumpold, RM Gastro, Fontea, Grena, VTR Computers, Jinos-Agro, A3 projekt, Efko, Mikrochem LKT, Restaurace Beseda Michal Štefko, Pavus, Vesco, Kapex a Kavárna u fialky. Mediálními partnery byli Hitrádio Faktor a Český rozhlas České Budějovice.

Soutěže Veselských slavností

Jízdy z kopce se letos účastnilo pět jezdidel. Opět nezklamali veselští dobrovolní hasiči a hasičky. Trpaslíci, rytíř Brtník z Brtníku, vedoucí samoobsluhy Jouza a Vendelín zaujali porotu nejen svým divadelním ztvárněním a získali zlato. Druhou a třetí příčku si se shodným počtem bodů od poroty rozdělili jezdidla Letadlo Michala Malechy a Životabudič z dílny veselské organizace Českého červeného kříže. Marika Syrovátková, Zuzana Pilsová, Eliška Sassmanová, Jana Nešpolová, Saša Werner, Radim Paďourek, Michal Cudlín a Radek Pils Fans ztvárnili rodinnou hudební skupinu Kelly Family a Karel Dlouhý nás přesvědčil, že se dá soutěžit i na tříkolce o výšce 20 a délce 40 cm.

Na plavbu netradičních plavidel se vydala tři plavidla, z nichž shodou okolností dvě měla stejné téma – Šmoulové a vybojovala první dvě příčky. Vítězství si odváželi horusičtí dobrovolní hasiči a druzí (trochu tradičně) skončili Veselští bojovníci s krásnou Šmoulinkou a neoblomným Mrzoutem. Třetí příčku obsadilo Letadlo Michala Malechy s posádkou Terezka a Michalka Malechovi.