Veselské slavnosti 2018 tentokrát provázelo naprosto ideální počasí. Program byl rozmanitý, a tak doufám, že v něm každý našel něco, co ho zaujalo a pobavilo.

Děkuji vystupujícím – žákům i učitelům Základní umělecké školy ve Veselí nad Lužnicí, veselským mažoretkám a Aleně Hrádkové, žákům devátých tříd Základní školy Blatské sídliště i jejich pedagogům, žákům i učitelům Střední odborné školy ekologické a potravinářské, spolkům Společenství veselských bojovníků a místní organizaci Českého červeného kříže, manželům Kalvasovým i všem účastníkům kulinářských soutěží „na Hokejce“ a Daliboru Večeřovi s jeho „havětí“, který se postaral o letošní gurmánské překvapení. Poděkování patří i Mirku Chlistovskému, všem strážníkům městské policie, pracovníkům a vedení Veselských služeb, pracovnicím infocentra, Povodí Vltavy – Ivaně Šedivé, ohňostrůjcům Radku a Michalu Virtovi a samozřejmě a především muzikantovi a moderátorovi Marku Cihlářovi.

Bez finančního zajištění by se slavnosti nemohly konat, a tak mi dovolte poděkovat vedení města a starostovi Ladislavu Sýkorovi, partnerům a sponzorům, jimiž byly tyto společnosti a instituce: Partner in Pet Food se značkami Nutrilove, Prevital a Propesko, Jihočeský kraj, Čevak, BS Cost, Sdružení měst a obcí Bukovská voda, Maba Prefa, Rumpold, RM Gastro, Fontea, Grena, VTR Computers, Jinos-Agro, A3 projekt, Efko, Mikrochem LKT, Restaurace Beseda Michal Štefko, Pavus, Vesco, Kapex a Kavárna u fialky.  Mediálními partnery byli Hitrádio Faktor a Český rozhlas České Budějovice.

Soutěže Veselských slavností

Jízdy z kopce se letos účastnilo pět jezdidel. Opět nezklamali veselští dobrovolní hasiči a hasičky. Trpaslíci, rytíř Brtník z Brtníku, vedoucí samoobsluhy Jouza a Vendelín zaujali porotu nejen svým divadelním ztvárněním a získali zlato. Druhou a třetí příčku si se shodným počtem bodů od poroty rozdělili jezdidla Letadlo Michala Malechy a Životabudič z dílny veselské organizace Českého červeného kříže. Marika Syrovátková, Zuzana Pilsová, Eliška Sassmanová, Jana Nešpolová, Saša Werner, Radim Paďourek, Michal Cudlín a Radek Pils Fans ztvárnili rodinnou hudební skupinu Kelly Family a Karel Dlouhý nás přesvědčil, že se dá soutěžit i na tříkolce o výšce 20 a délce 40 cm.

Na plavbu netradičních plavidel se vydala tři plavidla, z nichž shodou okolností dvě měla stejné téma – Šmoulové a vybojovala první dvě příčky. Vítězství si odváželi horusičtí dobrovolní hasiči a druzí (trochu tradičně) skončili Veselští bojovníci s krásnou Šmoulinkou a neoblomným Mrzoutem. Třetí příčku obsadilo Letadlo Michala Malechy s posádkou Terezka a Michalka Malechovi.

Děkuji výrobcům jezdidel a plavidel, že nám pomáhají zachovat tyto soutěže a pobavit diváky.

Marcela Rybářová

Výsledky soutěží na Hokejce

Soutěž o nejchutnější guláš – 1. 3HP – Radek Ďurina, Pavel Buriánek, 2. Chalapeňos – Dalibor Večeřa, Dana Večeřová, Martina Sýkorová, Milena Hlásková, Ivana Zemanová, 3. 2V1 – Květa a Břetislav Hudlíkovi, 4. Lorenc – Zdeněk Kubeš, Václav Plecer

Soutěž o nejrychleji vypité pivo – 1. Luboš David 4:16,  Jindřich Franta 6:33, Jan Habara 7:80

Soutěž o největšího jedlíka švestkových knedlíků (11 knedlíků) – 1. Jarda Němec 1:11, 2. Luboš David 1:43, 3. Mirek Navrátil 2:16

Gabriela Kalvasová