Veselské slavnosti 2016

Finančními sponzory letošního ročníku slavností byly tyto společnosti: Bukovská voda, Maba Prefa, Čevak, Jihočeský kraj, Provimi Pet Food, Rumpold, RM Gastro, A3 projekt, Fontea, Grena, VTR Computers, Jinos-Agro, Efko, Mikrochem LKT, Pavus, Viton, Restaurace Beseda, Vesco a Kapex.

Mediálními partnery byli Český rozhlas České Budějovice a Táborský deník.

Slavnosti pro Vás připravili pracovníci Kulturního domu ve spolupráci s komisí kultury a cestovního ruchu, Občerstvením na pískovně, Občerstvením u Hokejky, Domem dětí a mládeže ve Veselí nad Lužnicí, Střední odbornou školou ekologickou a potravinářskou. Na programu se dále podíleli Základní umělecká škola ve Veselí nad Lužnicí, Marek Máca Cihlář, Místní skupina Českého červeného kříže, mažoretky Základní školy Blatské sídliště, Společenství veselských bojovníků, veselští doborvolní hasiči, veselští letečtí modeláři, Jan Benda i ohňostrůjce Radek Virt.

O přípravu akce a úklid se výborně postarala obě střediska Veselských služeb - jak Technické služby, tak Tepelná a bytová správa, nad pořádkem bděla Městská i státní policie.

Všem výše jmenovaným patří můj veliký dík.

Soutěže Veselských slavností

Jízdy z kopce se letos účastnilo devět jezdidel. Všechny stupně vítězů obsadila jezdidla z dílny veselských dobrovolných hasičů – první skončily Švestky z buše, druhé Októbrfest a třetí Řeznictví U lahváče. O čtvrté místo se podělila dvě jezdidla – ErZetka a Slunce, seno, hasičky, obě vyrobená také veselskými hasiči. Pátou příčku vybojovali Veselští zemědělci Anety a Matěje Růžičkových a Zvířátka na výletě Anety a Honzíka Škodových. Šesté místo obsadil Hajný Robátko na jelenu Větrníkovi Mikuláše Průchy a současně Jiří Viking Pecha se svými Sáňkami.

Na plavbu netradičních plavidel se vydalo také devět plavidel, ale do cíle jich dorazilo pouze osm. Vítězný pohár si již tradičně odnášeli horusičtí dobrovolní hasiči s plavidlem Tankisté z Garsic, druhý skončil Jiří Viking Pecha jako Zombie a třetí místo vybojovali Miloš Průcha, Pavel Škrdle a Jiří Frajt jako Pobřežní hlídka (Baywatch) po 20 letech. O čtvrté místo se podělila tři plavidla – Letní vánoce Sarah Kratochvílové, Čtyři (pět) z tanku a pes s posádkou Mikuláš a Jakub Průchovi, Tomáš a Klára Ďupalovi a Leknín s vílami Šarlotou Halasovou, Michaelou Rusínovou a motorem v podobě Miroslava Dvořáka. Páté místo obsadila Babka z Hoštic Davida Kráti Kratochvíla a šesté Mozartova poslední plavba Philipa a Zuzany Prentis a Jana Bouchala.

Děkuji výrobcům jezdidel a plavidel, že nám pomáhají zachovat tyto soutěže a pobavit diváky.

Marcela Rybářová

Soutěže o nejlepší guláš se letos účastnilo šest týmů. Vítězem se stalo družstvo s názvem 3HP ve složení Radek a Milan Ďurinovi a Pavel Buryánek, druhé místo obsadili Nováci – David Kyml a Romana Nováková a třetí příčka patřila Ženám v akci ve složení Ivana Zemanová, Martina Sýkorová, Jana Šašková a Milena Hlásková. O čtvrté a páté místo se dělila mužstva Bob a Bobek – Dominik Kyml a Matěj Bečvář a Čerti Pavel Petrů, Filip Petrů, Lukáš Pařízek a Jindra Ondřej a šesté místo vybojovala Firma Lorenc Zdeňka Kubeše a Václava Plecera. Další nesoutěžní tým ve složení Kateřiny Vránkové a Miroslava Buríška si připravil pro zúčastněné i diváky pravý veganský guláš, který sklidil veliký úspěch. Poté každé družstvo svůj soutěžní guláš nabízelo za dobrovolný příspěvek všem divákům a peníze putovali do pokladničky na Sbírku pro Honzíka. Celkem družstva vybrala 2 086 Kč.

V soutěži o nejrychleji vypité pivo soutěžilo šest borců, mezi kterými byla i jedna žena. Vítězem se stal Milan Ďurina s časem 5,65 s

V soutěži o největšího jedlíka jahodových knedlíků se utkali čtyři soupeři a opět se zapojila i žena. Vítěz Dominik Kyml snědl 24 kusů knedlíků a tím o jeden knedlík porazil druhou Terezu Zaňákovou.

Všem soutěžícím moc děkujeme a těšíme se za rok.