Veselské slavnosti 2023

V pátek nás čeká vystoupení skupin Jen tak tak, Nerez a Lucia, Petr Kolář s kapelou a večer završí Jiří Schelinger Tribute Mladen Djelmo. V sobotním programu najdete soutěž O nejchutnější guláš, Řehečské kvarteto, Fookin´ Guns, Cihelnu a spol., Jana Bendiga, nebude chybět Jízda z kopce na čemkoliv, cimbálovka v podání Hudců z Kyjova, slovenská skupina No Name a program zakončí tradiční vystoupení skupiny Wohryzek Band. Dinoo ostrov pro děti, lunapark a mnohé další. Hlavní scéna bude opět umístěna na náměstí T. G. Masaryka, probíhat budou i další doprovodné programy u občerstvení Hokejka, v kulturním domě či v SOŠEP.

Sestavte jezdidlo pro Jízdu z kopce na čemkoli a zúčastněte se soutěže O nejchutnější guláš

Již tradičně proběhne v rámci Veselských slavností soutěž Jízda z kopce na čemkoli, a to v sobotu 24. června. Sestavte vtipné vozítko, jezdidlo a porota vyhodnotí jeho originalitu. Trasa pro Jízdu z kopce je již tradičně na náměstí T. G. Masaryka od prodejny obuvi k Besedě. Pro posádky je opět připraveno startovné naruby – posádka každého dopravního prostředku obdrží 2000 Kč. Veselské slavnosti jsou jedinečné právě díky jezdidlům, vyrobte originální jezdidlo a společně podpořme a zachovejme tuto tradici. Městských hudebních slavností je mnoho, ale jezdidla máme jen ve Veselí nad Lužnicí. Do této soutěže je nutné se přihlásit do 21.6. v kanceláři KD, na e-mailové adrese info@kd-veseli.cz nebo na tel. 603495985.

Po roční pauze se o letošních Veselských slavnostech uskuteční 7. ročník soutěže O nejchutnější guláš, a to v sobotu 24. června. Zázemí nám opět poskytne občerstvení Na Hokejce. Vařit se začne v 10 hodin, sraz pro soutěžící bude v 9:30 hodin a guláše musí mít všechny soutěžní týmy hotové do 14. hodiny, poté proběhne hodnocení poroty, která vybere nejchutnější guláš. Soutěžním týmům zajistíme hovězí maso a dřevo na otop, další ingredience k dochucení si každý zajistí sám. V průběhu vaření zahraje Řehečské kvarteto - hudebně divadelní formace a uslyšíte nejen české lidové a zlidovělé písně, ale i ukázky izraelské hudby, neboť členem je přední izraelský akordeonista Pavel Koren, který prožil školní léta ve Veselí nad Lužnicí. O moderování se jako již tradičně postará Michal Vránek. Do této soutěže se přihlašte do 9. června na e-mailové adrese info@kd-veseli.cz nebo na telefonu 603 495 985.

Výherci obou soutěží budou oceněni i věcnými cenami od našich sponzorů a partnerů.

 

Více ...

Veselské slavnosti 2012

Veselské slavnosti 2012 se nesly v duchu 650. výročí povýšení Veselí na město.

Festival doplňovalo sochařské sympozium Neskončíme v krbu, kdy studenti a lektoři z pražské Uměleckoprůmyslové školy zpracovali topolové kmeny poražené při výstavbě protipovodňových opatření a vyrobili devět socholaviček.

Více ...